O betonových plotech se můžete dočíst, že je postavíte velmi rychle, a že k tomu nepotřebujete žádné speciální vědomosti a dovednosti. Jedná se o stavebnicový systém, který vzdáleně připomíná dětské Duplo, Lego a podobné typy stavebnic, což je pochopitelně pravda, protože k výstavbě oplocení nepotřebujete ani lepidlo, ani maltu. Po zabetonování svislých sloupových nosníků se mezi jejich drážky zasunou jednotlivé panely a máte hotovo. Jak prosté. Jenže má to háček. Vlastně je těch háčků několik:
Příprava otvorů pro sloupky – pro výstavbu oplocení kolem obdélníkové parcely o rozměrech 15 x 25 metrů bude zapotřebí do země ukotvit přibližně 40 sloupků a každý z nich bude vyžadovat otvor o průměru přes půl metru, hluboký cca 80 cm. Čtyřicet otvorů do země vám dá pořádně zabrat, a zejména tehdy, bude-li podloží velmi tvrdé. Na takovou práci se pak vyplatí sjednat si profesionály.
Vkládání panelů do drážek – drážkový systém je ve své podstatě velmi jednoduchý a zároveň dostatečně účinný. Nelze mu nic vytknout, pouze jedinou věc, a sice hmotnost jednotlivých panelů. Každý z nich váží přes sedmdesát kilo a vy je musíte zvednout do velké výšky. U dvoumetrového plotu přes dva metry, a ve dvou lidech je to pořádná zabíračka. Profesionálové k tomu používají kladkostroj nebo autojeřáb a v takovém případě se vám vyplatí montáž betonového plotu v Hodoníně na klíč.
Složení materiálu na stavbu – krušný může být i samotný začátek pracovní činnosti. Někdo vám musí materiál přivést a také složit. Počítejte s tím, že u delších a vyšších plotů půjde o velkotonážní záležitost, například pro zmiňovanou parcelu o rozměrech 15 x 25 metrů a pro plot vysoký dva metry to bude celkem 40 sloupků a 160 panelů, což je v hmotnostním součtu zhruba 13 tun betonu. Ten vám dovezou na osmi až deseti paletách a každou z nich musí z nákladního auta složit vysokozdvižný vozík. Opět další důvod zajistit si montáž na klíč u profesionálů.